Budynek

Budynek oddziału stacjonarnego

Nowy budynek Hospicjum im. Jana Pawła II W Toruniu, oddany do użytkowania 29 kwietnia 2021r., sprawia, że jako zespół interdyscyplinarny możemy każdego dnia efektywniej wychodzić naprzeciw potrzebom naszych pacjentów. Do dyspozycji mamy piętnaście pokoi chorych, jedno i dwuosobowych, dodatkowo również izolatka. Dzięki temu, nawet w tych trudnych czasach, możemy bezpiecznie i zgodnie z wytycznymi sanitarnymi z radością patrzeć na naszych pacjentów, będących swobodnie odwiedzanych przez rodziny. Każdy z pokoi chorych wyposażony jest w wygodne łóżka z podnośnikami, stoliki, przy których pacjenci mogą swobodnie rozmawiać czy zjeść posiłek, a także telewizor.

Odwiedzinom, a także wypoczynkowi pacjentów sprzyja nasza przepiękna oranżeria. Przeszklona ściana pozwala cieszyć się widokiem zieleni, natomiast samo Wnętrzne zostało wykończone przez żywą, soczystą roślinność. To między innymi w niej pacjenci, a także ich rodziny mogą zaznać odpoczynku, swobodnie rozmawiając czy też korzystając z telewizora.

Z równie szczególną dbałością została stworzona kaplica. Ołtarz, który się w niej znajduje, został odrestaurowany i przeniesiony do nowego budynku. Znajdują się w niej również relikwie wspaniałej pielęgniarki, błogosławionej Hanny Chrzanowskiej. Kaplica została również znacznie powiększona, rodziny i ich pacjenci mogą w niej swobodnie uczestniczyć we wspólnej modlitwie.

Dla osób, które nie są w stanie samodzielnie w nich uczestniczyć lub którym jeszcze nie mamy możliwości, aby w sposób w pełni bezpieczny i komfortowy pomóc, aby uczestniczyły osobiście we wspólnej modlitwie w kaplicy, został stworzony specjalny system kamer. Dzięki niemu, każdy z naszych pacjentów, może obejrzeć transmisje na żywo z kaplicy na telewizorze umieszczonym w każdym pokoju chorych. Wystarczy, aby chory wybrał na pilocie odpowiedni kanał i już może być świadkiem tego, co dzieje się w naszej kaplicy. Nowy budynek Hospicjum im. J

Budynek Hospicjum im. Jana Pawła II w Toruniu zapewnia realizację najwyższych standardów opieki nad chorym.